Capital.ba

Za bolji poslovni ambijent potrebno novo radno zakonodavstvo

17.09.2015. / 13:21

konvertibilne markeBANJALUKA, Direktor Unije udruženja poslodavaca Republike Srpske Saša Aćić izjavio je danas u Banjaluci da je za poboljšanje poslovnog ambijenta u Srpskoj potrebno novo radno zakonodavstvo.

On je, pred početak radionice na kojoj će oko 30 članica Unije udruženja poslodavaca razgovarati o dokumentu “Stvaranje povoljnog poslovnog ambijenta za smanjenje neformalne ekonomije u Republici Srpskoj”, rekao da je za ostvarivanje ovog smanjenja neophodno smanjiti oporezivanje rada, što za efekat ima smanjenje neprijavljenog rada i smanjenje isplaćivanja plata u kovertama.

Aćić je rekao da je dokument nastao u okviru projekta “Neformalna ekonomija”, koji ova unija, u saradnji sa Međunarodnom organizacijom rada, realizuje u Republici Srpskoj.

“Uvidjeli smo u proteklih nekoliko godina da je nedovoljno pažnje posvećeno istraživanju neformalne ekonomije u Srpskoj i BiH, te da je prisutan neadekvatan tretman i institucija i socijalnih partnera po pitanju ovog problema, tako da smo inicirali Međunarodnu organizaciju rada da realizujemo ovaj projekat”, rekao je Aćić.

On je dodao da će se na današnjoj radionici pokušati poboljšati dokument o neformalnoj ekonomiji u Srpskoj, putem komunikacije sa članovima Unije.

“Cilj nam je da na današnjem skupu validiramo istraživanje koje smo radili o neformalnoj ekonomiji, te da ga poboljšamo, kako bismo dobili kvalitetan dokument o ovom problemu”, naglasio je Aćić.

Aćić smatra da je neformalna ekonomija u Srpskoj, BiH i regionu značajno zastupljena u bruto domaćem proizvodu, te očekuje da bi uz kvalitetan odnos svih socijalnih partnera taj problem bio u određenoj mjeri smanjen.

“To bi značilo i određene poreske prihode, kao i veću stabilnost evropskih fondova”, objasnio je Aćić. Srna

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!