Capital.ba

Vode se aktivnosti na smanjenju naknada

31.07.2009. / 15:55

kmBANJALUKA, Ministarstvo saobraćaja i veza Republike Srpske (RS) vodi aktivnosti za smanjenje naknada na ime putarina pri registraciji priključnih vozila, ali taj proces ne može da ide brzo, jer naknade moraju biti izjednačene na nivou cijele BiH, izjavila je  pomoćnik ministra za drumski saobraćaj i puteve RS Nataša Kostić.

“Ministarstvo saobraćaja i veza RS uputilo je Ministarstvu komunikacija i transporta BiH inicijativu za smanjenje ovih naknada, u kojima smo naveli činjenicu da su one u okruženju daleko niže, jer je to u njihovoj nadležnosti”, pojasnila je Kostićeva reagujući na zahtjeve koje su danas na konferenciji za novinare u Banjaluci iznijeli predstavnici Udruženja “Međunarodni transport” iz Banjaluke.

Ona je dodala da je Ministarstvo, nakon niza sastanaka sa prevoznicima iz RS, pokrenulo i inicijativu za smanjenje taksi za dodjelu CEMT dozvola prema Ministarstvu komunikacija i transporta BiH.

“Prošle godine Ministarstvo saobraćaja je uputilo i inicijativu za smanjenju taksi za pojedinačne dozvole i one su smanjene sa 20 na 10 KM”, istakla je Kostićeva.

Ona je naglasila da je u svom radu uvijek zastupala interese prevoznika iz RS.

Predsjednik Udruženja “Međunarodni transport” iz Banjaluke Milan Gačić pozvao je danas Vladu RS da smanji troškove poslovanja u oblasti međunarodnog transporta u drumskom saobraćaju, jer će u suprotnom doći do otpuštanja 1 200 vozača.

Gačić je rekao da Udruženje, kao reprezentativni predstavnik drumskih prevoznika tereta, traži od Vlade RS da se naknade na ime putarina pri registraciji priključnih vozila svedu na razumnu mjeru, ističući da je nelogično da se isti trošak u RS plaća 2.800 KM, u Brčko distriktu 1.150 KM, a u Srbiji 200 KM, što ozbiljno dovodi njihovu ravnopravnost sa prevoznicima iz okruženja.

On kaže da Udruženje nije dobilo stav Ministarstva saobraćaja i veza RS, od kojeg su tražili pomoć da zauzme stav i aktivnosti oko smanjenja cijena CEMT-ovih dozvola u BiH koje, kako je rekao, koštaju od 2.000 do 3.000 KM, dok u Hrvatskoj koštaju 50 KM, a u Srbiji 17 KM. Srna

Share Tweet Preporuči

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

    Komentari na članak: Vode se aktivnosti na smanjenju naknada

    1. bosman

      E moj Gačiću. Ako ne podmažešministra i njegove u okruženju nećeš imati pozitivan stav. Znaš li kako zovz njegovog predsednika DNS partije – MARKO POLO – sve poslove radi u: pola meni a pola tebi

    2. DUDUK

      On kaže da Udruženje nije dobilo stav Ministarstva saobraćaja i veza RS, od kojeg su tražili pomoć da zauzme stav i aktivnosti oko smanjenja cijena CEMT-ovih dozvola u BiH koje, kako je rekao, koštaju od 2.000 do 3.000 KM, dok u Hrvatskoj koštaju 50 KM, a u Srbiji 17 KM.Gačić je rekao da Udruženje, kao reprezentativni predstavnik drumskih prevoznika tereta, traži od Vlade RS da se naknade na ime putarina pri registraciji priključnih vozila svedu na razumnu mjeru, ističući da je nelogično da se isti trošak u RS plaća 2.800 KM, u Brčko distriktu 1.150 KM, a u Srbiji 200 KM, što ozbiljno dovodi njihovu ravnopravnost sa prevoznicima iz okruženja.Predsjednik Udruženja “Međunarodni transport” iz Banjaluke Milan Gačić pozvao je danas Vladu RS da smanji troškove poslovanja u oblasti međunarodnog transporta u drumskom saobraćaju, jer će u suprotnom doći do otpuštanja 1 200 vozača.
      JADNI SMO I DA TE DOZVOLE MOŽEŠ OPET DOBITI LEGALNO.SVE KORUMPIRANO. A DA NE GOVORIMO O NEZNANJU.