Capital.ba

Stabilne cijene hljeba u Srpskoj

30.07.2013. / 17:31

maida i-hBANJALUKA, Ministar trgovine i turizma Republike Srpske Maida Ibrišagić-Hrstić rekla je da su cijene hljeba i pekarskih proizvoda u Srpskoj stabilne i da su zadržane na istom nivou u protekle dvije godine.

Hrstićeva je na sastanku o formiranju cijena u mlinsko-pekarskoj industriji u Srpskoj, istakla da je najvažnije obezbijediti očuvanje domaće proizvodnje, kao i zaštitu potrošača u Republici Srpskoj, saopšteno je iz Biroa Vlade Srpske za odnose s javnošću.

Na sastanku je zaključeno da će svi učesnici u lancu formiranja cijena u mlinsko-pekarskoj industriji doprinijeti da u narednom periodu cijene pekarskih proizvoda budu na nivou koji neće narušavati životni standard stanovništva u Republici Srpskoj.

Sastanku su prisustvovali ministar trgovine i turizma Maida Ibrišagić-Hrstić i ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Stevo Mirjanić sa saradnicima, te predstavnici Privredne komore, “Pokreta potrošača Srpske” i mlinsko-pekarske industrije u Republici Srpskoj.

Ministarstvo trgovine i turizma i Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, u ime Vlade Srpske, daće svoju punu podršku i ubuduće, kada je u pitanju zaštita domaće proizvodnje, te će u tom smislu i u narednom periodu organizovati sastanke sa predstavnicima mlinsko-pekarske industrije u Srpskoj, navedeno je u saopštenju.

Direktor bijeljinskog “Žitoprometa” Slaviša Mijatović rekao je novinarima nakon sastanka da postoje indicije da je u narednih dan ili dva moguće napraviti “neke male iskorake”.

On je naveo da je “Žitopromet” od proizvođača do sada preuzeo 12.000 tona pšenice, ističući da je proizvođačima prema standardu i kvalitetu pšenice ponuđena cijena od 0,30 KM i 0,28 KM, te za najslabiji kvalitet pšenice, koja nije za ljudsku ishranu, 0,25 KM po kilogramu.

Sekretar “Pokreta potrošača Srpske” Dragovan Petrović rekao je da je razgovor bio konstruktivan, da su svi učesnici sastanka nastojali da se nađe rješenje, te da je bilo dobrih prijedloga.

Petrović je rekao da su predstavnici pekara predložili mlinarima da ugovore određene količine brašna po određenim cijenama, čime bi se obezbijedila sigurnost mlinarima, a pekari i mlinari rizik podijelili između sebe.

On je dodao da je Ministarstvo trgovine i turizma Republike Srpske i Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srpske tražilo dugoročnu politiku u oblasti agrara, odnosno sigurnost za sve učesnike u ovom lancu.

Petrović je rekao da nema logike da poraste cijena hljeba ukoliko cijena pšenice na svjetskim berzama ide dole. Srna

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

    Komentari na članak: Stabilne cijene hljeba u Srpskoj

    1. Saša

      Šta znači “stabilne cijene hljeba”kada je vreća brašna prije dvije godine bila dvostruko skuplja nego sad, a cijena hljeba je ista?Nije vas sramota(vas NAMJERNO MALIM SLOVOM)??