Capital.ba

Srbija najviše izvozi šećer, a uvozi naftu

02.11.2009. / 8:45

secerBEOGRAD, Na listi glavnih izvoznih proizvoda Srbije u septembru bio je šećer sa 23 miliona dolara, a glavni uvozni proizvod bila je sirova nafta sa 92 miliona dolara, pokazali su podaci Republičkog zavoda za statistiku Srbije.

Na drugom mjestu izvozne liste bila je električna energija sa 21 milionom dolara, treći po vrijednosti izvoza su toplo valjani proizvodi sa 20 miliona dolara, a sljede maline sa 17 miliona dolara. Na izvoznoj listi sljedeće su hula hop čarape sa izvozom od 16 miliona dolara, koliko otpada i na nove spoljne gume za putničke automobile, a iza su toplo valjani proizvodi sa 14 miliona dolara. Izvoz kukuruza bio je vrijedan 13 miliona dolara, prevučeni valjani proizvodi se nalaze i na devetom mjestu sa izvozom od 12 miliona dolara, koliko otpada i na ploče i limove od bakra.
Na drugom mjestu uvozne liste za septembar je plinsko ulje sa 32 miliona dolara, lijekovi za maloprodaju sa 29 miliona dolara su na trećem mjestu, dok je uvoz putničkih automobila bio 25 miliona dolara. Na uvoz prirodnog gasa utrošeno je 24 miliona dolara, sljede motorna vozila za prevoz osoba – autobusi i minibusi, sa 23 miliona dolara, dok je za uvoz metalurškog koksa potrošeno 18 miliona dolara, a za rafinisani bakar 14 miliona dolara.
Na devetom mjestu je obuća sa kožnim đonom sa uvozom od 12 miliona dolara, a poslednji na ovoj listi su aparati za žične sisteme sa nosećom strujom sa 11 miliona dolara.

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!