Capital.ba

Kruševački Fam Farm traži peispitivanje privatizacije

22.03.2014. / 7:10

krusevac1KRUŠEVAC, Radnici kruševačkog preduzeća Fam Farm uputili su juče Agenciji za borbu protiv koprucije u Srbiji zahtjev za preispitivanje kupoprodajnog ugovora između te kompanije i rumunske “Tender grupe“.

Kako je rekao predsjednik sindikata “Nezavisnost” Milomir Ðurović, zahtjev je upućen jer, kako tvrdi, rumunska kompanija nije ispunila obaveze iz kupoprođanog ugovora u dijelu investiranja u proizvodnju lijekova.

“Situacija u firmi je više nego očajna. Posljednju platu smo prilimili za maj 2013. godine, što znači da nam se duguje 10 plata, dok smo u međuvremenu primali pozajmice sa računa Fam Farma koje moramo da vratimo”, rekao je Ðurović.

On je naveo i da je Poreska uprava blokirala račun preduzeća za oko sedam miliona dinara.

“Trenutno ne radimo ništa. Štrajk koji smo započeli u septembru prekinuli smo u novembru, jer smo vidjeli da poslodavcu više odgovara da štrajkujemo, pošto onda nije u obavezi da nam isplati taj period”, navodi predsjednik sindikata.

Kako kaže, postoje nagovještaji o tome da će se pojedini radnici zbog teške materijalne situacije odlučiti na radikalnije mjere kao što je štrajk glađu.

U Fam Farmu navode i da je iz kraljevačkog Privrednog suda stiglo rješenje u kome se “Tender grupi” nalaže da na ime predujma za pokrivanje troškova pokretanja postupka stečaja uplati 300.000 dinara.

Direktor fabrike Dragoslav Ilić nije želio da komentariše događaje u firmi.

Osim Agenciji za borbu protiv korupcije, sindikat “Nezavisnost“ uputio je i otvoreno pismo gradonačelniku Kruševca i Vladi Srbije u kome su iznijeti podaci u kakvom se stanju firma nalazi.

Fam Farm je aukcijski prodati 2006. godine konzorcijumu koji je zastupao Dejan Minić za 136 miliona dinara uz obavezu ulaganja od 88 miliona dinara. Samo godinu dana kasnije kupac je, uz saglasnost Agencije za privatizaciju, ustupio ugovor rumunskoj kompaniji “Tender” SA.

Fabrika, u kojoj je prosječna plata oko 30.000 dinara, danas se bavi proizvodnjom kućne hemije i dezinfekcionih sredstava, a nekada je proizvodila lijekove. Tanjug

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!