Capital.ba

Korona kriza donijela ogromnu zaradu gejming industriji

22.08.2020. / 8:41

BEČ – Korona virus kriza izazvala je pravi bum u korišćenju video igrica i donijela rekordne prihode gejming industriji. Posao sa igricama, da li računarskim ili na konzolama, veći je nego prije korona krize i stalno raste. Gotovo cijela gejming industrija od početka krize s koronom bilježi izraziti rast.

igre
Gejmeri igraju češće i duže nego ranije svoje omiljene igrice. Bum gejming industrije dokazuju poslovni rezultati kompanija koje se bave razvojem igara.

Tako je obrt kompanije Activision Blizard, koja je lansirala igrice “Call of Duty”, “World of Warcraft”, “Candy Crush” u proteklom kvartalu povećan za 38 odsto na 1,93 milijardi evra.

Istovremeno je broj aktivnih korisnika njihovih igrica porastao u roku od tri mjeseca sa 102 na 125 miliona, saopštila je kompanija.

Kompanija Take-Two Interactive, koja stoji iza igara “Grand Theft Auto” i “NBA 2K20” ostvarila je rast obrta u prošlom kvartalu od 54 odsto na 831,3 miliona dolara.

I Nintendo bilježi rast obrta tokom krize. U prvom poslovnom kvartalu je obrt skočio na 1,16 milijardi evra. Nintendo profitira od toga što građani, zbog restrikcija, provode više vremena kući za svojim konzolama.

Šef kompanije Šuntaro Furukava rekao je da je, međutim, ovaj uspjeh kratkoročan.

Koncern Electronic Arts, koji je poznat po igricama „Fifa“ i „Star Wars“ povećao je prognozu obrza za tekuću godinu, te očekuje da će ostvariti obrt u visini od 5,95 milijardi dolara.

Sve bolja prodaja igrica za Plejstejšen donela je Soniju veći obrt tokom korona krize. U prošlom kvartalu je obrt u prodaji igrica bio za jednu trećinu veći nego prošle godine. Operativna dobit porasla je sa 74 na 124 milijardi jena.   Tanjug

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!