Capital.ba

Dok svi padaju GRAWE raste

15.02.2011. / 12:04

BANJALUKA, GRAWE osiguranje Banjaluka je, prema nerevidiranim finansijskim izvještajima, prošlu godinu završio sa fakturisanom premijom od 8 566 271 KM, što je rast od 7,8% odsto u odnosu na 2009. godinu. Broj osiguranika je uvećan 5,5%, dok je neto dobit GRAWE osiguranja porasla za 3,03% i iznosila je milion i 17 hiljada KM. 

Imajući u vidu da je 2010. godina bila izuzetno teška za društva koja se bave životnim osiguranjem, zadovoljni smo ostvarenim rezultatima”, rekao je direktora GRAWE osiguranja Banjaluka Veselin Petković.

U skladu sa svojom dugoročnom poslovnom politikom, tradicijom i povjerenjem GRAWE Banjaluka je prošle godine, nakon isteka 10-godišnjeg ugovora, isplatilo i prvih 25 klijenata u skladu sa potpisanim ugovorom.

Životna osiguranja prva osjete udar krize, jer spadaju i kategoriju dobrovoljnih osiguranja.

Koliko je otežano poslovanje vidljivo je po tome što je većina osiguravajućih kuća u regionu imala pad fakturisane premije u 2010. godini. S druge strane GRAWE Banjaluka uspjela da nastavi sa rastom fakturisane premije koji neprekidno traje još od osnivanja GRAWE osiguranja u Banjaluci 2001. godine”, kaže Veselin Petković. 

GRAWE je vodeći austrijski osiguravajući koncern sa tradicijom od 178 godina, čija su polja stručnosti osiguranje, finansijske usluge i nekretnine.

GRAWE Banjaluka je jedina osiguravajuća kuća u RS sa 100% inostranim kapitalom koja se bavi pretežnom životnim osiguranjem, u čemu su uspješni nepunih 10 godina, a poznati su i kao najveći institucionalni investitor u obveznice u RS.

Capital.ba

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

    Komentari na članak: Dok svi padaju GRAWE raste

    1. lemi

      bosman,u pravu si,mislim da wvp masno naplati sebe i da je to dominantan trosak grawea.

    2. bosman

      @9:) mislim da su u ovim društvima pogrešni ljudi na pogrešnim mjestima. Tromi su, mnogo vremena provode u politici i idu za njom, a doveli su ljude koji imaju neznanje kao i oni. Ne poznaju savremene evropske proizvode iz osiguranja. To se ipak uči. Najbolji menadžeri za ove poslove su WVP-ovi menadžeri – dokazano. Naravno njih treba platiti ako hoćete evropski rezultat.

    3. BIA

      A šta je sa domaćim društvima Dunav i Jahorina potrošiše silne pare za marketing životnih osiguranja?

      Životno osiguranje je ipak nauka za auto-osiguranje i zato je sređen odnos među društvima koja rade ovaj proizvod, tu nema dampinga i drugih gluposti, a novac je kod društava na sigurnom.Kako god da se okrene naša društva su i dalje zarobljena u prošlosti.

    4. 122

      Znala bi sitna boranija (buduci ovisnici od milosti fonda PIO) u sta i kako investirati, al’ moraju ici po listi prioriteta: voda, struja, kirija, hljeb, e za mlijeko nema…….

    5. 122

      idealno je kad kupis 25% preduzeca X od drzave za 5% njegove vrijednosti, ostatak do 51% kupis od fondova po cijeni 5,1% vrijednosti. Zavladas preduzecem i u roku od pet godina sebi obezbijedis par milioncica za starost, a preduzece sa sve radnicima i suvlasnicima onih 49% posaljes u stecaj. E to je posao i dugorocno investiranje.

    6. zoso

      Životno osiguranje je sada kod nas jedini način na koji možeš nešto para ostaviti sa strane za budućnost. Penzionih fondova nema i neće ih biti još neko vrijeme, a vrijeme je odlučujući faktor kod bilo kojeg načina štednje.
      Primarna svrha životnog osiguranja je osiguranje, štednja ti izađe nešto kao “nusproizvod”. Nije idealno, ali mi nemamo bolje! Tu je uvijek poznat garantovani iznos, a kod bilo kojeg fonda ništa nije garantovano.
      Ukoliko neko želi finansijski planirati budućnost to je nerealno bez životnog osiguranja.
      Idealno bi bilo povrh toga imati malo u fondovima i nešto u ciglama (nekretnine), ali malo nas može.

    7. bosman

      @4: Ma mi smo u svakom pogledu u problemu. Mi sa štednjom u osćiguravajućoj kući ne rješavamo problem penzija već samo dodatno (ako možemo) poboljšavamo naš život u trećoj dobi. Bolje nam je da se navikavamo na ovaj vid brige o sebi, nego za dvadeset godina da ostanemo bez ičega. A sa ovakvom bedastom vlašću, imamo velikih izgleda da ostanemo bez ičega. Drugo, vjerujem da Vi to dobro znate, da se kroz ovaj vid štednje vodi briga o ličnom zdravstvenom osiguranju i “finansijski zaštićenoj porodici”.

    8. lemi

      slazem se, ali ne mislim da je zivotno osiguranje nacin za stednju, a pogotovo rjesavanje problema penzionisanja.

    9. bosman

      Kada nema privatnih penzionih fondova, onda su dobro došle i osiguravajuće kuće.

    10. lemi

      zivotno osiguranje briga za starost?
      izdvajanje da, ali prije u (nepostojece) privatne penzione fondove nego u zivotno osiguranje.

    11. zoso

      Čestitke Grawe osiguranju!
      Radi potpunije informacije moram reći da su u 2010 rasli svi vodeći osiguravači života u BiH.
      Uniqa za 11,5 %, Croatia 2,6 % Merkur za 9%. Jedini pad premije je ostvario Grawe Sarajevo.
      Još samo da stanovništvo svati da im je u ovoj zemlji smisleni način brige za starost životno osiguranje i ta grana finansijske industrije mogla bi da zauzme poziciju u finansijskom sektoru približno ulozi u razvijenom zemljama.
      Ko nešto ne izdvaja danas nema se čemi nadati u budućnosti.