Capital.ba

Stipendije kompanije m:tel – posebna dimenzija studiranja

22.11.2014. / 7:50

?????????BANJALUKA, „Stipendije za budućnost“ je konkurs kojim kompanija m:tel već petu godinu daje priliku talentovanim studentima fakulteta elektrotehnike i informacijskih tehnologija u BiH, da za svoje znanje i trud dobiju podršku koju zaslužuju.

Ove godine, konkurs je objavljen 14. novembra 2014. godine i ostaje otvoren 30 dana od dana objave, a pravo da se na njega prijave imaju svi studenti završne godine i apsolventi prvog ciklusa studija sa prosjekom ocjena iznad 8, koji nisu obnovili nijednu godinu studija tokom studiranja. Konkurs se odnosi na studente elektrotehničkih fakulteta u Banjaluci, Istočnom Sarajevu i Sarajevu, kao i Fakulteta elektrotehnike u Tuzli, Fakulteta strojarstva i računarstva u Mostaru, te Fakulteta informacijskih tehnologija u Mostaru.

Kompanija m:tel svojim stipendistima otvara mogućnost za jednu sasvim drugačiju dimenziju studiranja, kroz mogućnost obavljanja jednomjesečne studentske prakse u kompaniji, ali i podršku u cijelom procesu studiranja. Obavljanje prakse u kompaniji koja tehnološki prati svjetske trendove i zapošljava vrhunske stručnjake iz oblasti elektrotehnike i informacijskih tehnologija, jedinstvena je prilika da još tokom školovanja studenti upoznaju poslovne procese, ali i opremu vrhunskih svjetskih proizvođača.

U svjetskim okvirima, poznata je praksa da velike kompanije stipendiraju studente, kao i njeguju dobru saradnju sa ustanovama koje obrazuju mlade stručnjake od interesa za oblast kojom se kompanija bavi, ali i opšteg interesa društva. Kompanija m:tel održava tradicionalno dobre odnose sa univerzitetima u BiH kroz mnogobrojne društveno odgovorne projekte, uključujući i stipendije.

Koliko je ova saradnja važna, potvrdio je i dekan Fakulteta informacijskih tehnologija u Mostaru, čiji studenti imaju pravo konkurisati za stipendije kompanije m:tel: „Veoma je važno da fakultet sarađuje sa biznis sektorom, naročito u dijelu koji je u bliskoj vezi sa naučnom oblasti koja se izučava na fakultetu, jer uspjeh na tome polju je jedini pokazatelj kvaliteta našeg kadra koji se može na adekvatan način izmjeriti. Veća potražnja za našim studentima u oblasti softverski inženjering je garancija da posao radimo kako treba. Naravno, uvijek može bolje i trebamo težiti ka boljem”.

Novih 25 m:stipendista će takođe primati mjesečni iznos od 300 KM do kraja prvog ciklusa studija, kao i njihove kolege iz prethodne četiri generacije, a mogućnosti koje im u okviru stipendiranja pruža kompanija m:tel, biće im sigurno od koristi na njihovom putu ka budućnosti.

Više informacija o m:stipendijama na www.mtel.ba/mstipendije ili putem mejla [email protected]

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!