Capital.ba

Potpredsjednik Srpske u obilasku postrojenja za preradu otpada

04.05.2012. / 18:09

BANJALUKA, Potpredsjednik Republike Srpske Emil Vlajki je tokom boravka u Francuskoj ugovorio posjete Banjaluci nekih od vlasnika pogona za preradu otpada, s ciljem procjene mogućnosti izgradnje identičnih postrojenja u Banjaluci i Srpskoj.

Iz kabineta potpredsjednika Srpske saopšteno je da je cilj Vlajkijeve posjete Francuskoj obilazak postrojenja koja se bave preradom svih vrsta otpada sa deponija ili iz domaćinstava.

“Tehnologije koje se koriste za preradu omogućavaju iskorištavanje do 97 odsto otpada u razne svrhe. Najvrednija je proizvodnja vodene pare, koja se koristi za proizvodnju električne energije”, navodi se u saopštenju.

Ova postrojenja za preradu otpada, dodaje se, mogu biti umrežena u elektroenergetski sistem i da obezbijede do 10 odsto od ukupne proizvodnje električne energije na nekom području. Srna

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

    Komentari na članak: Potpredsjednik Srpske u obilasku postrojenja za preradu otpada

    1. Dennis

      Dudo ništa baš ne košta, sem malo vremena. Bar nas. Ovo što je Ivan urdiao mogla sam i ja. Znači ne zahteva puno fizičke snage, u slučaju da se čisti redovno. Malo poznavanja struje i to je to. Niko nije lud da ubaci ruku u uključen bojler. Znači malo znanja i padne čišćenje. U našem slučaju je to dve godine, pa ti vidi. Ako se kamen u bubregu ne pravi od ove sile, volela bih da mi kažeš šta ti misliš od čega je onda? Česmuša da je najlepša, nije. Sve je stvar navike, a kada naviknemo onda nam verovatno sledi bar pesak u bubregu, ako ništa više. Što se tiče flaširane vode i toga koliko košta to je još posebno pitanje. Verujem da će vremenom zbog zagađenosti ova naša česmuša, postati tehnička voda i da ćemo morati da kupujemo flaširanu.Baby flašice su tek posebna priča, koja ima veze sa tim, da ono što nigde ne može da se proda i gde je zabranjeno za prodaju kod nas se prodaje, zato što je kao neki brend. Proizvođač prekinuo proizvodnju, povukao proizvode iz prodaje, a oni svi završili u Srbiji i kojekakvim zaostalim zemljama. Ma nerviram se.