Capital.ba

Vlada Srpske planira da mlade useli u napuštene komšijske kuće

30.03.2021. / 11:26

BANJALUKA – Vlada Republike Srpske uveliko odstupa od ideje izgradnje stambenih objekata za mlade bračne parove i samohrane roditelje u ruralnim područjima. Tako sada, umjesto novih objekata kako je bilo predviđeno, vlast ima ideju da kupuje napuštene kuće i stanove, umjesto gradnje novih.

mladi ruralna područja

FOTO: Pixabay

To je danas potvrdio predsjednik Vlade Radovan Višković odgovarajući na poslaničko pitanje u Narodnoj skupštini Republike Srpske.

Višković je kazao kako mu je žao zbog činjenice da je u Srpskoj ogroman broj objekata prazan, ali da je to jedna od opcija koja se razmatra.

Nisam srećan zbog toga, ali pogotovo u ruralnim područjima imate relativno dobrih stambenih objekata koji su prazni i u kojima niko ne stanuje. Jedno od rješenja bi moglo biti da se ide u otkup tih objekata za one koji žele da ostanu na selu i razvijaju gazdinstvo, pogotovo ako je u blizini njihovog imanja“, kazao je Višković.

Inače, ovaj projekat je ministrica porodice, omladine i sporta Sonja Davidović najavila još u septembru prošle godine, a sve u cilju kako bi se mladi zadržali na selu.

Ona je zatim obećala raspisivanje poziva u oktobru, ali to obećanje nije ispunila.

U januaru ove godine se pohvalila kako je interesovanje za projekat veliko, ali i saopštila kako se on odgađa zbog nepredviđenih okolnosti i pandemije virusa korona.

Međutim, pitanje je da li će to interesovanje kod mladih i dalje da bude veliko s obzirom da ih vlast planira useliti u kuće u kojima su donedavno živjele njihove komšije, a ne u domove u kojima će oni biti prvi stanari.

CAPITAL: D. Tovilović

Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.capital.ba
Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

    Komentari na članak: Vlada Srpske planira da mlade useli u napuštene komšijske kuće

    1. Intelektualac

      Mudroo…

    2. Ognjen

      Radovan drugi Nejaki provodi lopovsku politiku velikog Šefa a svi znamo ko u stranci mora da se oslovljava sa Šef.
      To ce biti pranje para prvo ce poslusnici da kupe bagatelna imanja za par hiljada a onda ce vlad da ih otkupljuje po destostruko vecoj cijeni.
      Nejaki to sve zna ali mora da provodi politiku istrebljena vlastitog naroda.

    3. Pozorište

      Lijepa ideja, ali sada je za sve kasno. Omladina neće da radi na selu, čeka dedinu i tatinu penziju, da živi od nje. to je rak rana srskog naroda, sve ostale priče su bajka. Neće da rade na selu. I bez priče može se zaraditi.
      ne šaljite mi kritike. Bolje kafić od tatine i dedine penzije nego u njivu, po čitav dan telefon i to je to.

      • Hercegovac

        To za kafic i telefon znas iz licnog iskustva??? Radi se o jos jednom zamajavanjanju sekte na vlasti jer je ozbiljna poljoprivreda od koje se moze zivljeti izuzetno skup sport i po radnom mjestu daleko skuplja od industrije. Traktor star 40 godina sa prikljuccima je 20 000 pa obrtna sredstva….. A radno mjesto u tekstilnoj industriji 10 000.Osim toga savremena poljoprivreda je tehnoloski izuzetno komplikovana i zahtjeva primjenu bezbroj otrova i ako si sve odradio naidje grad i za 20 minuta si u minusu. Zbog toga svako ko moze bjezi od poljoprivrede