Capital.ba

Kočević: Nacrt budžeta bez novca dobijenog od Srbije

08.12.2015. / 15:52

budzetSREBRENICA, Odbornici Skupštine opštine Srebrenica usvojili su na današnjoj tematskoj sjednici nacrt budžeta za 2016. godinu u iznosu od 7.300.000 KM, što je za oko 400.000 KM više od planiranog ovogodišnjeg budžeta ili za oko 850.000 KM manje od rebalansiranog budžeta za ovu godinu.

Načelnik Odjeljenja za finansije opštine Srebrenica Vesna Kočević rekla je Srni da u planirani nacrt budžeta nisu uvrštena sredstva dobijena od Vlade Srbije nakon Investiciono-razvojne konferencije za Srebrenicu.

“Prije te konferencije izrada plana budžeta bila je u toku i tada nismo ni znali da ćemo dobiti novac. Prema uputstvu Ministarstva finansija Republike Srpske, dobijeni novac od Vlade Srbije u iznosu od 2.000.000 evra prikazaćemo kao suficit budžeta za ovu godinu i početkom iduće godine moramo pristupiti izradi rebalansa budžeta kako bismo uvrstili i dobijeni novac”, pojasnila je Kočevićeva.

Kočevićeva je istakla da je prethodno neophodno izraditi program raspodjele sredstava koji bi trebalo da usvoji Skupština opštine.

Kada se na iznos od 7.300.000 KM, koliki je planirani budžet za narednu godinu, doda još 3.900.000 KM koje je uplatila Srbija i 500.000 KM koje je obećala Vlada Republike Srpske, ova opština će u narednoj godini raspolagati sa ukupno oko 11.700.000 KM ili za oko 3.600.000 KM više od rebalansiranog budžeta za ovu godinu.

Odbornici su danas donijeli i odluku kojom su odobrili da opština izdvoji do 550.000 KM za kupovinu devastiranog kompleksa drvne industrije u Zelenom Jadru kod Srebrenice, da bi te objekte ponudila investitorima i pokušala oživjeti drvopreradu, te omogućila zapošljavanje u novim pogonima drvne industrije.

Prije rata u pilani i fabrikama stolica, namještaja, parketa i svezaka u Zelenom Jadru bilo je zaposleno oko 3.000 radnika, a ovaj kompleks još nije privatizovan.

Nakon dvije neuspješne licitacije, uskoro predstoji njegova prodaja po slobodnoj pogodbi, a opština namjerava da ga otkupi i formira drvoprerađivačku industrijsku zonu za koju već postoji značajna infrastruktura. Srna

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!