Capital.ba

Broj zaposlenih u skladu sa planom

09.02.2011. / 13:55

BANJALUKA, Preduzeće “Željeznice Republike Srpske” (ŽRS) trenutno ima 3 662 zaposlena radnika, što je u skladu sa planiranim okvirom za 2010. godinu, koji je usvojila Skupština akcionara, saopšteno je danas iz Uprave ŽRS-a.

Od ukupnog broja zaposlenih 850 ih radi u poslovima infrastrukture, 2 276 u poslovima operacija, 262 u pravnim i opštim poslovima i 248 u ekonomskim poslovima.

Na osnovu evidencije 31. decembra 2009. u ŽRS bilo je zaposlenih  3 433 radnika, a posljednjeg dana prošle godine 3 634.  Razlika od 201 radnika dobijena je, uglavnom, na osnovu popune sistematizacije za radnike izvršnog osoblja, navodi se u saopštenju Uprave ŽRS.

Planiranim okvirom za 2010. godinu predviđeno je 3 670 radnika.

U javnosti su se pojavile spekulkacije da ŽRS nemaju tačne podatke o broju zaposlenih i da je samo u toku prošle predizborne kampanje u ovom preduzeću primljeno 1 000 novih radnika.

Željezničari u Srpskoj započeli su štrajk u ponedjeljak, 7. februara, a zbog protesta redukovan je broj teretnih vozova, prevozi se samo teret sa živom stokom i kvarljivom robom, a na prugama su bez zastoja putnički i međunarodni vozovi.

Share Tweet Preporuči

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

    Komentari na članak: Broj zaposlenih u skladu sa planom

    1. bombon

      Samo i ovo da napomenem; kad je postala direktor, mjesecima je kod nje u kancelariji visio Goran Vajkić kao da je tu zaposlen. Savjetovao je automehaničar svoju zemljakinju (Modriča). To je trajalo dok mu se nije otvorila šansa da bude izabran za direktora Urbanističkog zavoda u Banjoj Luci. Onda je ona nastavila sama da vijori i mlati po Domu.

    2. bombon

      @ hazar

      Čovječe, ti da vidiš tu spodobu od direktorice, sam njen lik puno govori. A kada progovori shvatiš da veze s vezom nema, nema tri čiste, ali bila je jako podobna u određenom trenutku. Definitivno, žena je zalutala tu na žalost djece. To je jedna prodavačica ljubičica…

    3. hazar

      @BOMBON
      oce i radnici postati bez roditeljskog (drzavnog) staranja?
      dobra zapažanje

    4. bombon

      @ Akcionar

      U potpunosti isto mislimo. Bojim se da će šup karte dobiti stari radnici, a da će ovi novi radnici koji su podmazivali ostati da rade kao da ništa bilo nije.

    5. Rile

      Akcionar, sve ste dobro napisali i to je naša surova stvarnost. Bez bolnih rezova nema nam izlaza iz ovog stanja, naprotiv može biti samo još gore.

    6. Akcionar

      Tako je u skoro svakom javnom preduzeću ili ustanovi. ZRS je samo prvi izbio na površinu.
      Kvaka je kako sad otpustiti radnike koji su vam svojim glasovima ustvari omogućili da postanete direktor/poslanik/ministar? I šta ako radnici počnu pričati koliko su i koga “podmazali” da dobiju posao? I ko je onda kriv što ima previše zaposlenih i što ne posluju pozitivno?

    7. bombon

      Nije samo ŽRS sa problemom novoprimljenih radnika, J.U. Dječji dom Rada Vranješević ima preko 20 novoprimljenih radnika, tako da je broj djece i radnika skoro izjednačen.

    8. 122

      Akcionar potpisujem svaku rijec i slovo.

    9. Akcionar

      Ovo je interesantno: Ministarstvo optužuje ZRS da ima previše zaposlenih, a ovi odgovaraju da je broj zaposlenih u skladu sa sistematizacijom radnih mjesta, odobrenoj odlukom Skupšine akcionara, u kojoj opet država vodi glavnu riječ jer ima 70% vlasništva. Interesantno je da i Uprava ZRS i predstavnici Ministarstva i sindikalisti i (prekobrojni) radnici pripadaju praktično istoj partiji ili koaliciji… I svi sa puterom na glavi.
      Sve bi se oni lako dogovorili da ima para, ali para nema, niti znaju od koga bi uzeli to što im fali.
      Evo kako je Predsjednik lako “izgladio” odnos sa borcima: zahvati Džomba koliko treba sa escrow računa (pusti sad razvoj vidiš da je skoro pobuna) i ućutkaj borce sa mrvicama koje im i pripadaju…
      Ali u ZRS je rupa mnogo veća, i radnici traže platu svaki mjesec, a ne kao borci 120 KM godišnje.