Capital.ba

Slijedi druga dioba nakon prodaje „Žitoprometa“

14.07.2021. / 15:10

BIJELJINA – Nakon što je imovina „Žitoprometa“ u Bijeljini prodata i na njoj osnovano novo preduzeće potraživanja povjerilaca su namirena sa više od 3,3 miliona, a u novoj diobi biće isplaćeno dodatnih 900.000 KM.

Žitopromet Bijeljina

Foto: Capital

Stečajni upravnik „Žitoprometa“ Aleksandar Vićanović objavio je drugu djelimičnu diobu stečajne mase.

„Ovom drugom djelimičnom diobom iz izdvojenih novčanih sredstava u iznosu 900.000 KM namiruje se u cijelosti razlučni povjerilac Miroslava Pavlović u iznosu 360.350 KM i povjerioci opšteg isplatnog reda u iznosu 539.650 KM“, naveo je Vićanović.

Navednim iznosom podmireno je 11,6 odsto potraživanja povjerilaca opšteg isplatnog reda.

Prijedlog diobnog popisa sa tabelom priznatih potraživanja javno je objavljen na oglasnoj tabli Okružnog privrednog suda u Bijeljini, a prigovor na diobni popis može se uložiti Okružnom privrednom sudu u Bijeljina još danas i sutra.

Do sada su iz unovčene imovine preduzeća „Žitopromet“ namireni u cijelosti troškovi stečajnog postupka i dugovi stečajne mase.

Izvršena je i objavljena prva djelimična dioba kojom su namireni povjerioci u iznosu od oko 3,3 miliona maraka.

Potraživanja povjerilaca iz višeg isplatnog reda namirena su u iznosu od 1.073.111 KM ili 100 odsto, dok su potraživanja povjerilaca iz opšteg isplatnog reda namirena sa 1.648.768 KM ili 35,6 odsto.

Razlučnim povjeriocima isplaćeno je 595.380 KM.

Podsjećamo, kompanija „Pavgord” iz Foče kupila je nepokretnu imovinu „Žitoprometa” po cijeni od 3,1 milion KM i tako postala stoodstotni vlasnik tog nekadašnjeg mlinsko-prerađivačkog giganta iz Bijeljine. Osnovan je „Novi Žitopromet“ koji sada radi.

Problemi u tom preduzeću pojavili su se prije dvije godine. U septembru 2018. godine silosi ovog preduzeća bili su puni pšenice, ali su pogoni stajali jer ratarima nije bio plaćen rod. Zbog neisplaćenih plata i doprinosa radnici su tada stupili u štrajk.

Problemi su trajali godinu dana, a otvaranje stečaja u decembru 2019. godine omogućeno je zajedničkim angažmanom sindikata radnika kompanije „Pavgord“.

Na ročištu koje je održano u februaru 2020. godine priznato je 6,2 miliona maraka potraživanja.

CAPITAL: Svjetlana Šurlan

Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.capital.ba
Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!