Capital.ba

IDDEEA nezakonito poništila tender za zgradu u Banjaluci

28.02.2019. / 14:06

BANJALUKA – Kancelarija za razmatranje žalbi BiH naredila je Agenciji za identifikaciona dokumenta, evidenciju i razmjenu podataka (IDDEEA) BiH da ponovi postupak izbora izvođača prijavljenih na 16 miliona maraka vrijedan tender za izgradnju zgrade IDDEEA u Banjaluci.

Nakon što je IDDEEA poništila tender za izgradnju zgrade Agencije u Banjaluci, uslijedile su žalbe prijavljenih izvođača Kancelariji za razmatranje žalbi BiH koja je ocijenila da su opravdane i da je IDDEAA prekršila zakon.

Na poništenje postupka javne nabavke izgradnje zgrade Agencije žalila se firma „ITC“ Zenica. Žalbu je uputila i grupa izvođača „HERC-GRADNJA“ Bileća, „Sector Security“ Banjaluka i „HIT ING“ Banjaluka.

Uvidom u dokumentaciju i dokaze, Kancelarija za razmatranje žalbi je utvrdila da IDDEEA nije pravilno i potpuno utvrdila činjenično stanje, te da je počinila niz povreda u provođenju postupka.

Naloženo je da Agencija ponovi radnje postupka u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama i nalogom i uputama Komisije, te da donese novu odluku.

Zgrada za koju je bio raspisan tender trebalo bi da bude izgrađena na lokaciji bivše kasarne Trapisti u Banjaluci, a procijenjena vrijednost izgradnje je 13,9 miliona KM bez PDV-a, odnosno 16,3 miliona sa PDV-om. Lokaciju na kojoj će biti izgrađena zgrada IDDEEA na 99 godina dala je Republika Srpska.

Podsjećamo, IDDEEA je u novembru poništila tender za izbor izvođača koji će graditi zgradu Agencije, jer nijedna od pet pristiglih ponuda nije bila prihvatljiva, objavio je tada portal CAPITAL.

Na tender IDDEEA, koji je raspisan još krajem avgusta, stigle su ponude pet grupa ponuđača, od kojih je jedna odbačena jer ponuđač nije dostavio tražene dokaze, dok su ostale četiri odbačene jer ponuđači nisu ispunili sve tražene stavke i iskazali cijene.

Na tender su se prijavile grupa ponuđača „ITC“ Zenica i „EDING“ Sarajevo, grupa „HERC-GRADNJA“ Bileća, „Sector Security“ Banjaluka i „HIT ING“ Banjaluka, kao i grupa ponuđača „Aragosta invest“, „HIDROKOP“, „ELNOS BL“, „Omnicom“, „Telegroup“  Banjaluka i „Rittal“ Zagreb. Ponude su dostavili i grupa ponuđača G6 koju čine „Građenje“ Pale, „Prijedorputevi“ Prijedor, „Termomontaža“ Banjaluka, „KORS“ Laktaši, „Energogroup“ Beograd i „ENEL PS“ Novi Beograd te grupa ponuđača „Integra inženjering“ Banjaluka, „Integral inženjering“ Laktaši i „Interclima“ Sarajevo.

Grad Banjaluka je 2014. izdala građevinsku dozvolu za izgradnju objekta. Dozvola je važila tri godine, ali IDDEEA u tom roku nije izabrala izvođača radova. Važenje građevinske dozvole produženo je na još tri godine, odnosno do kraja 2020. godine.

CAPITAL: Svjetlana Šurlan

Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.capital.ba
Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!