Capital.ba

Francuske luksuzne nekretnine ponovo među najpopularnijima

05.04.2014. / 7:00

nekretninePARIZ, Poslije dvije teške godine za francusko tržište luksuznih nekretnina, uz rast broja neprodatih objekata i pada tražnje, Francuska ponovo privlači klijentelu za ovu kategoriju nekretnina, tako da je po atraktivnosti na drugom mjestu u svijetu, iza Španije, a ispred SAD.

U toku dvije godine pada na francuskom tržištu luksuznih nekretnina, bogata klijentela svoju pažnju preusmjerila je prema Londonu, Toskani, Siciliji, Majamiju, Njujorku, ili Dubaiju, navodi se u studiji portala Lux-Residence.com.

Promjena retorike francuske vlade u 2014, ponovo je otvorila vrata za investitore iz svijeta, naročito iz Rusije i Kine, koji postaju vlasnici prestižnih nekretnina. Na porast tražnje za atraktivnim objektima “mejd in frans” uticala je i posjeta predsjednika Olanda SAD-u u februaru, ističu autori ove studije, dodajući da je od početka godine broj izgrađenih, a nekomercijalizovanih objekata opao 15 odsto.

U 2014, tipičan kupac luksuzne nekretnine u Francuskoj zarađuje više od 200.000 evra godišnje i već raspolaže nekom nekretninom (65 odsto njih). Isto tako, samo 64 odsto potencijalnih kupaca su građani Francuske, dok je ta proporcija u junu prošle godine iznosila 78 odsto, prenosi francuski list 20 minit.

Među potencijalnim vlasnicima prestižnih nekretnina, njih 42 odsto planira da ne potroši više od 1,5 miliona evra za kupovinu nekog luksuznog objekta, što je daleko od iznosa prije krize, ističe se u istraživanju.

Ipak, u Francuskoj cijena je samo jedan od kriterijuma prilikom kupovine, i to iza kvaliteta i lokacije, a najcjenjenije su Azurna obala, Provansa i Pariz.

Ali, ono što je najvažnije, kako napominju autori studije, jeste to što je povjerenje investitora u ovo tržište u Francuskoj u porastu. Tako je u junu prošle godine, 69 odsto klijenata vjerovalo u uspjeh svog projekta, dok sada ta proporcija iznosi 85 odsto i svi oni ističu da vjeruju u stabilizaciju ekonomskih prilika u Francuskoj. Tanjug

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!