Capital.ba

Crnogorci sve siromašniji

18.12.2012. / 7:30

PODGORICA, U Crnoj Gori raste broj siromašnih koji mjesecno troše manje od 175 evra, saopštio je Monstat koji bilježi i sve veći jaz između bogatih i siromašnih.

Linija siromaštva povećana je sa 170 na 175 evra, dok je procenat onih koji troše manje od tog iznosa porastao sa 6,6 na 9,3 odsto.
Povećanje siromaštva dovodi do rasta nejednakosti ukazuju statističari i navode da je najsiromašniji dio stanovništva smanjio svoju potrošnju, dok je najbogatiji dio populacije povećao svoj udio u ukupnoj potrošnji sa 34,5 na 36,5 odsto.
Siromaštvo je i dalje najizraženije na sjeveru zemlje gdje je tri puta veće od centralnog i južnog dijela Crna Gore, pokazuje analiza Monstata. Stopa siromaštva na sjeveru iznosi 17,6 odsto i u tom dijelu Crne Gore živi više od četvrtine ukupnog stanovništva, ali i polovina siromašnih.

Siromaštvo raste i u gradovima i na selu, a najveća stopa siromaštva zabilježena je kod domaćinstava sa sedam i više članova, dok je rizik od siromaštva najmanji kod domaćinstava čiji su nosioci zaposleni ili penzioneri. Beta

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

    Komentari na članak: Crnogorci sve siromašniji

    1. Мирослав Спасовић

      Па полако Београдски пензионери одумиру, а о привреди која малте не не постоји да не причамо. Одвајањем од Србије добили су неку тренутну корист пошто су их ментори кљукали да то учине, а кад су то учинили онда су добар део туриста из Србије разјурили на друге дестинације, Грчка, Турска, Бугарска, тамо је ишао онај ко има нешто своје, а зна се од њих најмања вајда. На крају нормална констатација, сами пали, сами се убили.