Tadić i Dodik u ponedjeljak otvaraju most na Savi kod Sremske Rače

Objavljeno: Sep 04. 2010. 19:34

BANJALUKA, Predsjednik Srbije Boris Tadić i predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik otvoriće u ponedjeljak, 6. septembra, most na Savi kod Sremske Rače, saopšteno je iz Pres službe predsjednika Srbije.

Vrijednost investicije je 13 miliona evra, a novi most, koji je dugačak 440, a širok 11 metara, izgrađen je pored starog drumsko-željezničkog mosta i od velikog je privrednog i nacionalnog značaja.

Investitori radova na izgradnji mosta su “Putevi Srbije”, Fond za kapitalna ulaganja Vojvodine i Ministarstvo saobraćaja i veze Republike Srpske, dok su izvođači radova u Srbiji preduzeće “Inter-kop”, a u Republici Srpskoj “Bijeljina put”.

Ministar saobraćaja i veza RS Nedeljko Čubrilović ranije je izjavio da je Srbija obezbijedila veći dio sredstava, dok je Srpska finansirala izgradnju pristupnih puteva u vrednosti od oko milion evra.

Naglasivši da je riječ o impozantnom objektu, Čubrilović je rekao da izgradnjom ovog mosta i jedna i druga strana, posebno u pograničnom dijelu, rješavaju mnoge probleme.

“Sa Republikom Srbijom imamo dogovor da ona investira u cijelosti taj projekat, a naša obaveza je da se uradi granični prelaz i pristupni putevi čija vrijednost iznosi oko 1.000.000 evra”, rekao je Čubrilović.

Objavljeno u kategoriji NAJAVE DOGAĐAJA
Nema komentara za “Tadić i Dodik u ponedjeljak otvaraju most na Savi kod Sremske Rače”   |  Ostavite komentar

Ostavite komentar

Email (obavezno)
cptc Molimo prepišite kod sa slike (VELIKA slova obavezna)
Pravila komentarisanja
Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje, ali sve u granicma pristojnosti, svi bezobrazni i uvredljivi komentari se brišu.
Molim da ne dodajete svoje web stranice u sam komentar. Koristite svoje lično ime ili inicijale kako bismo vas bolje upoznali. Vaš prvi komentar biće ručno odobren kako bi spriječili spam, a nakon toga slobodno možete učestvovati. Hvala vam na komentarisanju!