Capital.ba

Strategija partnerstva u proceduri usvajanja

17.01.2008. / 19:12

SARAJEVO,  Strategija partnerstva Svjetske banke za BiH, koja će biti putokaz za buduće aktivnosti, u proceduri je usvajanja, a u pripremi je i izrada ekonomskog memoranduma za BiH, istakao je danas glavni ekonomista Svjetske banke za regiju Evrope i centralne Azije Pradip Mitra.

U saopštenju Ministarstva finansija i trezora BiH navodi se da je Mitra tokom susreta sa ministrom finansija i trezora BiH Draganom Vrankićem naglasio da BiH treba u svom izvještaju prikazati stanje u zemlji u ovoj oblasti kao i najvažnije izazove sa kojima se suočava ekonomija BiH.

Tokom susreta Mitra je naglasio i potrebu dalje informisanosti Svjetske banke o aktivnostima koje se preduzimaju u vezi sa izradom strategije razvoja BiH.

Vrankić je informisao predstavnike Svjetske banke da je Savjet ministara BiH na današnjoj sjednici utvrdio Nacrt budžeta institucija BiH za 2008. godinu i međunarodnih obaveza BiH za 2008. godinu, izrazivši očekivanja kako će procedura usvajanja u Predsjedništvu BiH, a potom i u Parlamentarnoj skupštini BiH, biti brzo završena.

Vrankić je govorio i o hitnosti donošenja zakona koji će regulisati koordinaciju u fiskalnom sektoru radi smanjenja javne potrošnje.

On je istakao da je potrebno voditi veoma opreznu politiku zaduživanja u državi, ali i preduzimati aktivnosti na što efikasnijem javnom investiranju.

Vrankić je dodao i da treba preduzeti sve da bi se otvorio što veći broj radnih mjesta u svim sektorima, posebno u sektoru malih i srednjih poduzeća, dok su predstavnici Svjetske banke izrazili namjeru da pomognu u toj oblasti.

U delegaciji Svjetske banke, koju je predvodio Mitra, bili su rukovodilac Kancelarije Svjetske banke za BiH Marko Mantovaneli i glavni ekonomista Svjetske banke za BiH Orhan Nikšić.

Sastanku je prisustvovala i direktorica Direkcije za ekonomsko planiranje Ljerka Marić, napominje se u saopštenju.
 

Share Tweet Preporuči

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!