Capital.ba

Sektori industrije, trgovine, carinske i poreske politike suštinski važni

27.11.2007. / 14:28

PODGORICA, Sektori industrije, trgovine, carinske i poreske politike, o kojima danas u okviru Unaprijeđenog stalnog dijaloga raspravljaju predstavnici Evropske komisije i Vlade Crne Gore, suštinski su važni za proces evropskih intergacija, ocijenili su predstavnici Evropske komisije i Vlada Crne Gore.

Potpredsjednik Vlade Crne Gore Gordana Đurović rekla je da očekuje da će učesnici sastanka moći da ocijene progres u oblastima koje su izuzetno važne za buduću primjenu trgovinskih odredbi Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju EU.

Ekspert Evropske komisije Špela Cimerman podsjetila je da je EU nastala formiranjem carinske unije prvo devet, a kasnije 12 zemalja.

“Htjela bih da istaknem i važnost carine, trgovine i industrije u Sporazumu koji je nedavno Crna Gora ratifikovala i kojima je od samog početka posvećena pristupanju EU”, dodala je Cimermanova.

Predstavnici institucija Crne Gore na sastanku prezentuju ažurirane i detaljne informacije o postignutom napretku u oblastima, koje su na dnevnom redu, u odnosu na prethodni šestomjesečni period.

U sektorima trgovine, industrije, carina i poreza, razmatraće se ostvareni napredak u oblastima slobodnog kretanja robe, industrije, malih i srednjih preduzeća, trgovinska pitanja, progres carinskog i poreskog zakonodavstva i administrativnih kapaciteta.

Plenarni sastanak Unaprijeđenog stalnog dijaloga, redovne forme sastanaka, na kojima se razmatraju politike u pojedinim sektorima, biće održan sutra.

Prethodno su predstavnici crnogorskih institucija i Evropske komisije razmotrili pitanja posvećena informacionom društvu, razvoju ljudskih resursa i inovacijama.

Sastanci Unaprijeđenog stalnog dijaloga, osim uvodnih izlaganja, zatvoreni su za javnost.

Share Tweet Preporuči

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!