Capital.ba

Sedam kriptovaluta koje će biti vrijedne u 2018.

18.12.2017. / 9:42

NJUJORK – Ogroman broj investitora koji nisu iskoristili priliku da ulože u bitkoin, sada se suočavaju sa strahom da su propustili ogromnu priliku, dok drugi dio optimističnih investitora traži novi bitkoin.Sedam kriptovaluta koje će biti vrijedne u 2018.

Džordž Tung, suosnivač “Criptos R Us” i veteran ulaganja u kriptovalute, tvrdi da još postoje prilike da male, nepoznate kriptovalute dožive ogroman skok vrijednosti i dostignu slavu bitkoina. Ali s više od 1.300 altkoina, neće biti lako odabrati pravu valutu. Ovdje je izlistano sedam kriptovaluta za koje analitičari smatraju da bi mogle biti vrijedne pažnje u toku 2018. godine.

Litkoin

  • Tržišni kapital: 17,78 milijardi dolara
  • Stvorio ga je bivši zaposleni u kompaniji “Google” Čarli Li.

Litkoin je opisan kao srebro, u poređenju sa bitkoinom koji je zlato. Dizajniran je tako da proizvodi više novčića, raspolaže sa 84 miliona limita za kovanice. U prometu se nalazi oko 54 miliona kovanica.

Monero

  • Tržišni kapital: 4,84 milijarde dolara
  • Stvorio ga je anonimni tvorac.

S monerom, detalji svake transakcije, uključujući pošiljaoca, primaoca i veličinu transakcije, evidentiraju se u svojevrsnoj javnoj knjizi, ali ih je nemoguće pratiti. U opticaju je oko 15,5 miliona monero novčića.

Neo

  • Tržišni kapital: 2,6 milijardi dolara
  • Stvorio ga je Da Hongfei, izvršni direktor “Onchaina” i blokchain evangelista u Kini, zajedno sa suosnivačem Erikom Zhangom.

Tung predviđa da će neo, kojeg nazivaju “kineskim etereumom”, eksplodirati ako Kina promijeni svoj stav prema ICOima i bitkoinu.

U opticaju je 65 miliona neo novčića.

Kardano

  • Tržišni kapital: 3,06 milijardi dolara
  • Stvorio ga je developer blokčeina “Input Output” Hong Kong.

Kardano blokčein je započeo s radom prije nekoliko mjeseci, i brzo je eksplodirao poguravši vrijednost novčića nazvanih ada. Trenutno je u opticaju oko 26 milijardi od maksimalnih 45 milijardi kovanica.

Ripl

  • Tržišni kapital: 11,22 milijarde dolara
  • Stvorili su ga web developer Rajan Fuger, biznismen Kris Larsen i programator Džed Mekejleb.

“New York Times” je opisao ripl kao “krst između Western Uniona i razmjene valuta, bez velikih naknada”, jer to nije samo valuta, već i sistem na kojem se može trgovati bilo kojom valutom, uključujući i bitkoin.

Trenutno je u opticaju oko 38,7 milijardi kovanica.

IOTA

  • Tržišni kapital: 12,66 milijardi dolara
  • Stvorili su ga David Sønstebø, Sergei Ivancheglo, Dominik Schiener i dr Serguei Popov, tim preduzetnika, matematičara i programera.

IOTA se fokusira na to da postane okosnica za sigurno plaćanje od mašine do mašine u ekonomiji interneta stvari i jedinstvena je po tome što se pozdravlja kao prva kripto stvorena bez upotrebe blokčeina.

Maksimalna ponuda IOTA iznosi nešto manje od 2,8 milijardi.

Bitkoin keš

  • Tržišni kapital: 26,1 milijarda dolara
  • Stvorio ga je tim ljudi koji su otkrili bitkoin blokčein knjigu.

Bitkoin keš je razvijen u avgustu 2017. kao tvrdi oblik bitkoina ili nova verzija bitkoina, koja nije kompatibilna sa bitkoinom. Trenutno je u opticaju 16,8 miliona.

Ekonomski.net

 

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!