Šansa za četiri pripravnika

Objavljeno: Jul 01. 2010. 09:57

HAN PIJESAK, U Han Pijesku će prema programu Vlade Republike Srpske (RS) “Prvi posao” biti zaposlena četiri lica sa visokom stručnom spremom.

Organizator poslova Biroa za zapošljavanje u Han Pijesku Milanka Mitrović izjavila je danas Srni da će jedan diplomirani ekonomista biti zaposlen u preduzeću “Omorika”, dok će jedan psiholog i dva diplomirana učitelja prvi posao dobiti u Osnovnoj školi “Milan Ilić čiča Šumadijski” u Han Pijesku.

Mitrovićeva je navela da je na opštinskom Birou evidentirano 520 nezaposlenih lica, od kojih 28 sa visokom stručnom spremom, i to: 11 ekonomista, pet pravnika, te tri profesora razredne nastave.

Ona je dodala da je nezaposleno 11 lica sa višom stručnom spremom, od kojih tri sa višom ekonomskom školom, dva sa višom upravnom, te po jedan nastavnik hemije i mašinski inženjer.

Prema njenim riječima, poslodavac će finansirati 100 odsto od pripravničke plate sa porezima i doprinosima, a Vlada RS kasnije će refundirati 60 odsto sredstava.

Objavljeno u kategoriji POSAO
Nema komentara za “Šansa za četiri pripravnika”   |  Ostavite komentar

Ostavite komentar

Email (obavezno)
cptc Molimo prepišite kod sa slike (VELIKA slova obavezna)
Pravila komentarisanja
Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje, ali sve u granicma pristojnosti, svi bezobrazni i uvredljivi komentari se brišu.
Molim da ne dodajete svoje web stranice u sam komentar. Koristite svoje lično ime ili inicijale kako bismo vas bolje upoznali. Vaš prvi komentar biće ručno odobren kako bi spriječili spam, a nakon toga slobodno možete učestvovati. Hvala vam na komentarisanju!