Capital.ba

Ove godine potrebno više od 90 000 drvnih sortimenata

21.02.2012. / 17:08

NOVI GRAD, Za funkcionisanje 11 drvoprerađivačkih preduzeća u Novom Gradu u ovoj godini potrebno je minimalno  92 350 kubnih metara drvnih sortimenata, odnosno 1 450 metara kubnih četinara, 41 850  metara kubnih lišćara i 49 050 metara kubnih ogrevnog drveta.

Predstavnici preduzeća koja se bave preradom drveta danas su sa načelnicom opštine Novi Grad Snježanom Rajilić i direktorom Šumskog gazdinstva Prijedor  Miroslavom Drljačom razgovarali o problemima nabavke drveta i funkcionisanju ovih preduzeća, te dogovorili da predstavnici Opštine stupe u kontakt sa menadžmentom Šuma Republike Srpske i razgovaraju o količinama neophodnim za proizvodnju u novogradskim firmama

Na sastanku je dogovoreno i da opštinsko Odjeljenje za privredu dostavi podatke resornom Ministarstvu o firmama koje ispunjavaju uslove da budu uvrštene na listu preduzeća koja imaju polufinalnu proizvodnju i uslove za odgođeno plaćanje na 60 dana.

Rajilićeva je ocijenila i da će nedavno omogućeni uvoz drvnih sortimenata na graničnom prelazu u Novom Gradu, bez fitopatološkog pregleda, olakšati i pojeftiniti poslovanje preduzeća koja moraju uvoziti drvene sortimente, koje ne nude domaća šumska gazdinstva. Ona je dodala da lokalna zajednica podržava sve privatne preduzetnike koji  imaju djelatnost na području opštine Novi Grad, te da će tako podržati i drvoprerađivače.

Direktor Šumskog gazdinstva Prijedor Miroslav Drljača je na sastanku podsjetio da je Nadzorni odbor  Šuma Republike Srpske prošlog mjeseca usvojio  Odluku o načinu  i uslovima prodaje u ovoj godini kojom je definisano da se prodaja obavlja putem ugovora za sukcesivnu isporuku, javnog nadmetanja, submisije i maloprodje, a jedan od uslova je da je preduzeće riješilo dug iz prošle godine uplatom ili reprogramom.

Prema njegovim riječima, ugovore o isporuci drvnih asortimenata za sada sa Šumama Republike Srpske potpisala su jedino preduzeća koja se bave proizvodnjom namještaja.

On je dodao da je prošle godine bilo dovoljno sortimenata bukve, koja čini 80 odsto proizvodnje ovog šumskog gazdinstva. Srna

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!