Capital.ba

MMF: Srbija na dobrom putu, neophodno nastaviti reforme

15.09.2017. / 14:20

BEOGRAD,  Šef Misije MMF-a DŽejms Ruf izjavio je da je Srbija na dobrom putu i da joj MMF, uprkos objektivnim rizicima koje je prevazišla u 2017. godini, prognozira stabilan rast BDP-a od 3,5 odsto u sljedećoj godini.

Ruf je u razgovoru sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem rekao da je poslovanje državnih preduzeća poboljšano, ali da je neophodno nastaviti sa sprovođenjem reformskih procesa kako bi bio ostvaren značajniji napredak.

Tokom razgovora zajednički je konstatovano da ima prostora za porast penzija i zarada u javnom sektoru, saopšteno je iz Pres-službe predsjednika Srbije.

Sagovornici su dogovorili da se intenzivno radi na reformi sistema obrazovanja, poreske uprave i Zakona o platama u javnim službama, kao ključnim reformskim koracima koje Srbija treba da preduzme, dodaje se u saopštenju. Srna

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

    Komentari na članak: MMF: Srbija na dobrom putu, neophodno nastaviti reforme

    1. Sladjan

      Kazu dobar rad u drzavnim firmama ,citiram treba nastaviti sa reformama tj. Privatizovati profitabilna preduzeca u bezcjenje dat strancima da nasi gradjani budu robovi ,u vlastitoj zemlji Samo treba pogledati blizu kod Bugara sve su izgubili sve prirodna dobra Struja sve u ovom stilu Reforme nastaviti,A recimo u Zapadnoj evropi Francuz neda brodogradiliste Italijanskom tajkunu ,koji bi nastavio da radi al izguvi Francuska vazan resurs ,Njemci nama govore kako treba Pa jel se citava Njemacka digla kad je Prevent Trebao da preuzme legslno vecinski paket kompanije od koje zavisi Koncern Wolswagena .Neda Svabo mi bi i rodjenu Mater prodali

      • komunista

        Koja profitabilna preduzeca?

        Vi jugonstalgicari i oni koji podrzavate sistem po kome drzava treba da bude vlasnik fabrika i ostalog treba da prelistate istoriju.

        Jugoslovenska privreda dok je bila u drzavnom vlasnistvu je pravila godisnji minus od oko 15% bpd-a godisnje. Pod tim se misli na kompletnu privredu.

        To znaci da taj minus placa vlasnik tj drzava tj narod. Sad nadjite podatke koliki je to novac zapravo.

        Sad imate priliku da vidite sta se desava sa drzavnim firmama.

        Zeljeznice se raspadaju i sad vlada Republike Srpske spasava zeljeznice sa oko 100 miliona km.

        Taj novac ce naravno biti potrosen na saniranje minusa. A taj isti novac dolazi od kredita.

        Znaci vlada ce zaduziti svakog stanovnika Republike Srpske za po 100 km da spase zeljeznicu.

        Moja porodica treba da vrati 400 km duga za spasavanje zeljeznica jer vlada nije sposobna da upravlja zeljeznicom. Iako im svake godine daju grant od 25 miliona ne mogu da posluju pozitivno.

        Znaci svaki od miliona stanovnika u Republici Srpskoj godisnje daje 25 km zeljeznici i opet ne znaju da posluju pozitivno pa ce sad svakog od nas zaduziti jos po 100 km.

        Jesu to ta profitabilna preduzeca? Da se kladimo da bi zeljeznica poslovala pozitivno kad bi je uzeo privatnik?

        Samo onda ne bi bilo 2 partijski zaposlena neradnika na jednog radnika.

        Sve sto je drzavno posluje po partijskog poslovnoj logici a ne da bude profitabilno. Zato jedna zeljeznica minusom pojede sama vise nego sto je sav profit elektroprivrede suma i ostalih profitablinih preduzeca.

        Otvoriti firmu koja ce poslovati sa minusom da bi se moglo nazivati gazdom moze samo lud covjek. Resenje je sve firme prodati. Jer njima upravljaju stranke i zbog toga nikad nece dostici svoj potencijal. A na eksploataciju prirodnih bogastava uvesti taksu koja bi isla u fond blagostanja. Kao sto su uradili norvezani.

        Ove price o tome kako je dobro da drzava bude vlasnik firmi puse samo komunisti.