Capital.ba

Mikrokreditni sektor BiH izlazi iz krize

28.12.2010. / 14:54

SARAJEVO, Udruženje mikrofinansijskih organizacija u Bosni i Hercegovini (AMFI) saopštilo je da je portfolio u riziku (PUR) preko 30 dana iznosio svega 6,3%, što je u poređenju sa rezultatima za drugi kvartal ove godine  smanjenje od oko dva %.

“Na osnovu podataka članica Udruženja dostavljenih do 30. novembra mikrokreditne organizacije u BiH se oporavljaju od posljedica finansijske krize.  U narednom periodu će se nastaviti sa oporavkom kroz jačanje finansijske stabilnosti, a s ciljem stvaranja prostora za rast mikropoduzetništva i poljoprivredne proizvodnje, što svakako podstiče oporavak ukupnog finansijskog tržišta”, navodi se u saopštenju AMFI.

AMFI broji dvanest  članica koje pokrivaju  više od  98 odsto mikrofinansijskog tržišta u Bosni i Hercegovini.
Misija AMFI-ja je aktivna uloga u državnom i regionalnom mikrofinansijskom sektoru i promovisanje aktivne uloge članica Udruženja u ekonomskom razvoju BiH i Jugoistočne Europe, a sve sa ciljem smanjenja siromaštva.

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

    Komentari na članak: Mikrokreditni sektor BiH izlazi iz krize

    1. G2

      Sa čime će jadna im majka mikrokredinta organizacija nastaviti oporavak kroz jačanje finansijske stabilnosti i sa ciljem stvaranja prostora za rast mikropreduzetništva i poljoprivredne proizvodnje i time podstaći oporavak finansijskog tržišta (sažeto iz saopštenja AMFI)????
      Zar sa ovakvim lihvarskim kamatama koje se kreću od 40 do 50% neko može nstaviti oporavak i stvoriti ambijent za razvoj mikropreduzetništva i poljoprivrede i podstaći oporavak finansijskog tržišta.
      Jedno je tačno da će te uzeti kamatu koliku ste naveli i to je omča oko vrata svima koje ste pomenuli reda radi da opstanete na tržištu finansija, a kome dajete kredite, zašto ne unosite odobrene kredite u CRK i mnogo toga.
      Zahvalite se Agenciji za bankarstvo ABRS iABFBiH.
      Sa vama ko na vašim kamatama posluje ne gine mu omča oko vrata, preporučujem nijednom žirantu da ni u snu ni brtu ni sestri, kumu ne bude žirant, jer za kratko neće imati nikoga od gore nabrojanih samo neprijatelje.

    2. Bojan B.

      ?