Litvanija uvodi lični bankrot za građane

Objavljeno: maj 13. 2012. 08:50

VILJNUS, U Litvaniji bi naredne godine trebalo da stupi na snagu Zakon o ličnom bankrotu koji je parlament te baltičke države usvojio protekle sedmice, a koji će se odnositi na sva privatna lica koja su se zadužila sumom većom od 25 minimalnih zarada u Litvaniji, što je ukupno 5.790 evra.

 

Sličan zakon usvojen je prošle godine u susjednoj Letoniji, a i hrvatska vlada je početkom ove godine utvrdila polazne osnove za uvođenje ličnog bankrota, čime će se stvoriti uslovi za novi početak za građane koji ne mogu da vraćaju kredite.
Stazis Sedbaras, predsjednik pravnog komiteta litvanskog parlamenta, objavio je da je nacionalna skupština usvojila Zakon o ličnom bankrotu kako bi se izbjeglo siromaštvo u toj zemlji koja izlazi iz teške ekonomske krize. Za zakon je glasalo 95 od 100 poslanika, a on će stupiti na snagu u martu 2013. Blic

Objavljeno u kategoriji VIJESTI IZ SVIJETA
Ključne riječi:   , , , ,

Povezane vijesti ...

Nema komentara za “Litvanija uvodi lični bankrot za građane”   |  Ostavite komentar

Ostavite komentar

Email (obavezno)
cptc Molimo prepišite kod sa slike (VELIKA slova obavezna)
Pravila komentarisanja
Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje, ali sve u granicma pristojnosti, svi bezobrazni i uvredljivi komentari se brišu.
Molim da ne dodajete svoje web stranice u sam komentar. Koristite svoje lično ime ili inicijale kako bismo vas bolje upoznali. Vaš prvi komentar biće ručno odobren kako bi spriječili spam, a nakon toga slobodno možete učestvovati. Hvala vam na komentarisanju!