Capital.ba

Knežević: Za privredu važno da počnu pregovori sa EU

15.05.2013. / 10:46

knezevicBEOGRAD, Ministar poljoprivrede Srbije Goran Knežević rekao je da je za privredu Srbije važno da započnu pregovori o punopravnom članstvu u EU, jer je to jasan pokazatelj čitavom svijetu, svakom potencijalnom ulagaču i poslovnom partneru da Srbija napreduje u izgradnji stabilnog i predvidivog ambijenta za život i rad.

Knežević očekuje da će Srbi s Kosova i Metohije, nakon prvobitne emotivne reakcije, uvažiti interese države i nacije, i prihvatiti da sprovedu briselski sporazum.

“Sporazum se može kritikovati na razne načine, ali predstavlja najbolje moguće rješenje u ovom trenutku. Njegova primjena Srbiji daje mogućnost da rješava ostale nagomilane probleme”, rekao je Knežević za “Večernje novosti”.

Srbiji je, istakao je on, potreban priliv svježeg obrtnog kapitala, a on dolazi samo u stabilna područja, u države u kojima je mir, vladavina prava, predvidivost zakonskih okvira.

Knežević je rekao da kapital do sada nije dovoljno prepoznavao ovo područje kao plodno zbog visokog stepena korupcije i dugotrajne političke nestabilnosti, ali da srpska vlada ozbiljno radi na suzbijanju korupcije.

“Početak pregovora za punopravno članstvo u EU bi značio i kraj političkoj nestabilnosti koja traje još od kraja osamdesetih. U tom procesu, i poljoprivreda Srbije ima svoju veliku šansu da poveća proizvodnju, izvoz, uposlenost i javne prihode”, naveo je Knežević.

Govoreći o aferi sa aflatoksinom u mlijeku, on je naveo da je danas svima jasno da niko u Srbiji nije pio “otrovno i kancerogeno” mlijeko, već da je bila riječ o političko-medijskoj aferi.

“Iako se aflatoksin u nešto većim koncentracijama pojavio u svim državama našeg klimatskog pojasa, samo je u Srbiji od toga napravljen skandal s lošim posljedicama po privredu i građane”, rekao je Knežević.

On u svemu tome vidi političke motive opocizione Demokratske stranke i aktuelne Vlade Vojvodine, ali i nekih pojedinaca koji rade u interesu uvoznog lobija, za ličnu korist, a protiv interesa domaćih proizvođača.

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!