Capital.ba

Cijela plata malo za topliju odjeću

07.10.2016. / 13:39

BANJALUKA, Sa dolaskom hladnijih dana mnogi stanovnici RS krenuli su u potragu za toplijom odjećom i obućom, a da bi četvoročlana porodica obnovila garderobu za predstojeću zimu, malo je jedna prosječna plata. kupovina

U butike su stigle nove kolekcije, a građani su već krenuli u potragu za što pristupačnijim cijenama. Cijene zimske obuće i odjeće kreću se od 50 do 500 KM, a kao olakšavajuću okolnost mnogi trgovci nude kupovinu na rate. Prema njihovim riječima, stanovnici najviše traže čizme, jakne, kapute i džempere.

Prodavac u jednom od banjalučkih butika Milana Joksimović ističe da je zadovoljna prodajom zimske robe.

– Prilično dobro se prodaju ženske tekstilne jakne srednje dužine, a njihova cijena je oko 150 maraka. Međutim, nešto su manje tražene duge jakne, koje koštaju više od 250 KM – rekla je Joksimovićeva i dodala da je najskuplja jakna u ovom butiku 300, a najjeftinija 80 KM.

I većina prodavca obuće u Banjaluci, gdje često pazare i stanovnici okolnih opština, zadovoljno trlja ruke.

– Otkako nam je stigla kolekcija jesen-zima gotovo da nemamo vremena da doručkujemo. Dovoljno je vidjeti red na kasi, gdje kupci da plate robu čekaju i po deset minuta – rekla je prodavac Vedrana Janković i dodala da se cijena čizama i gležnjarica kreće od 50 do 200 KM. Istakla je da se kupci najčešće drže zlatne sredine.

U jednom butiku sportske opreme, koji ima radnje širom RS, takođe kažu da je povećana potražnja za zimskom odjećom i obućom.

– Cijene i ponuda obuće i odjeće, uglavnom sportske, u svim dijelovima Srpske su gotovo iste. Mušterije najčešće biraju zimske jakne i čizme, po najpovoljnijim cijenama, odnosno oko 100 KM po artiklu, bilo da su za djecu ili odrasle – rekao je prodavac Dejan Ignjatović.

Vlado Svjetlanović iz Kneževa kaže da neće obnavljati kompletnu zimsku garderobu, ali, kad su djeca u pitanju, naći će način da to učini.

– Imam dva školarca i za njih ćemo izdvojiti novac za bar dio garderobe. Ja inače pazim na odjeću i obuću, pa ne moram svake godine da kupujem nove kapute ili cipele – rekao je Svjetlanović.

Banjalučanka Marina Ćelić je toplu zimsku odjeću i obuću za svoju porodicu kupila na tržnici.

– Cijene na pijacama su gotovo identične kao u buticima. Mislila sam da ću proći jeftinije, ali sam bila šokirana cijenama. Kupila samo ono što je najneophodnije i za to sam dala gotovo cijelu svoju platu – rekla je Ćelićeva.

Potrošači

Predsjednik Udruženja potrošača RS Dragovan Petrović ističe da većina stanovnika kupuje samo ono što im je neophodno, uglavnom obuću, jer se ona najviše troši.

– Porodice najveći izdatak imaju za školarce, jer oni brzo rastu. Tu su značajniji troškovi – rekao je Petrović. Glas Srpske

 

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!