Capital.ba

Budimka osvojila Delez

11.05.2014. / 7:20

delezPOŽEGA, Fabrika “Budimka”iz Požege očekuje potpisivanje ugovora sa firmom “Delez” i svojim proizvodima će snabdijevati više od 20 objekata belgijskog trgovinskog lanca, izjavio je juče direktor tog požeškog preduzeća u restrukturiranju, Ðorđe Stevanović.

“Počinjemo prvi put da radimo sa njima, birali smo jedinice belgijskog trgovinskog lanca u Beogradu koje imaju najveći promet i smatram da ćemo svakodnevno vršiti isporuku malina, budući da imamo sopstvenu proizvodnju ovog voća”, naveo je on, ističući da će sljedeće sedmice biti potpisan ugovor.

Budimka se, kako kaže, nakon četvorogodišnjeg napornog rada sprema da izađe iz postupka restukturiranja, kako bi na tržištu ostalo zdravo preduzeće koje ima namjeru da upošljava nove radnike.

“Svi proizvodi su traženi, mi na lageru ništa nemamo a u protekla četiri mjeseca je 20 odsto veća proizvodnja. Robu plasiramo u Srbiji, zemljama bivše SFRJ, i zemljama EU”, kaže Stevanović.

Prema njegovim riječima, uvećanje proizvodnje iziskuje upošljavanje nove radne snage, međutim, država “Budimku” tretira kao državno javno preduzeće i neophodna je saglasnost za to zapošljavanje.

“Vršićemo pritisak na činovnike i administraciju da ne budu tromi, kako bi se donijele mjere i uredbe da izađemo i iz postupka restrukturiranja, jer na ovakav način ne može više da se radi”, kategoričan je Stevanović.

Direktor je podsjetio da je “Budimka” u protekle četiri godine poslovala pozitivno i izmirila sve obaveze prema državi kada su u pitanju porezi i ostali nameti.

“Ukoliko bi se postigao dogovor sa državom da se neka dugovanja, iz perioda od prije četiri godine, prema njoj riješe pregovorima, ukupne obaveze našeg preduzeća iznose oko 500 hiljada a vrijednost pozitivnog kapitala je 7,5 miliona evra”, zaključio je Stevanović.

“Budimka” je osnovana krajem četrdesetih godina prošlog vijeka. Razvijala se sve do 1990. godine, kada počinju problemi koji su, kako se vjerovalo, završeni 2008. godine privatizacijom. Ugovor o privatizaciji je međutim raskinut 2010.

Fabrika trenutno broji 120 radnika, sa tendencijom povećanja tog broja. Bavi se proizvodnjom marmelada, džemova, sokova i kompota, a ima i sopstvene zasade malina i jabuka. Tanjug

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!