Capital.ba

Aukcija ličnih predmeta Mahatme Gandija

21.05.2013. / 7:25

slikaLONDON, Dva mikroskopska slajda sa uzorcima krvi, par sandala i nekoliko drugih ličnih predmeta Mahatme Gandija biće prodato na aukciji koja će se održati u Ladlou, na sjeverozapadu Engleske.

Uzorci krvi, prema očekivanjim organizatora, trebalo bi da dostignu cijenu od 15.200 do 22.800 dolara, prenijele su agencije.

Na aukciji će se naći pisma, litografije, slike, fotografije, audio snimci, činije, jedna pljoska, kačket od lana, šal istkan od niti koje je otac indijske nacije sam ispleo, kao i dokument koji nosi Gandijev potpis i sadrži njegove posljednje instrukcije.
Kupci će moći da se nadmeću i za par kožnih sandala koje potiču iz Gandijeve kuće nadomak Bombaja, gdje je živio od 1917. do 1934. godine.
Sandale, koje su “iznošene” i u “prilično lošem stanju”, procijenjene su na 10.000 do 15.000 funti. Tanjug

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!