Capital.ba

Američke banke hoće u Evropu

22.11.2012. / 18:42

LONDON, Banke iz SAD-a, koje prilično otežano nalaze kreditno sposobne klijente na domaćem tržištu, sve češće prednost daju kreditiranju evropskih klijenata.

U vrijeme kada dužnička kriza pritiska Grčku, Španiju i druge članice zone evra, američke banke su iskoristile situaciju i od evropskih banaka prigrabile dio kreditnog tržišta.
U evrozoni se pooštravaju standardi kreditiranja, a istovremeno se pogoršavaju uslovi kreditiranja zbog krajnje nestabilne situacije na tržištu kapitala, što je ispoljilo negativan uticaj na evropske banke i otvorilo mogućnosti za dobro kapitalizovane američke banke.
Najnoviji podaci pokazuju da su banke SAD uspjele da osvoje rekordan udio na evropskom kreditnom tržištu, što je direktna posljedica smanjenja izdataka banaka evrozone koje su prinuđene da primjenjuju stroge mjere štednje kako bi preovladale negativne posljedice dužničke krize, objavljeno je na Internet strani Vijesti.ru.
Prema podacima “Dilodžika”, američke banke su u dosadašnjem toku godine odobrile kredite u Evropi u vrijednosti od 25 milijardi dolara, što je pet odsto ukupno odobrenih kredita, čime su utrostručile svoj udio na evropskom kreditnom tržištu. Tanjug

Share Tweet Preporuči

    Tagovi:

    Povezane vijesti

    Komentari

    Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:
    Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove poslovnog portala CAPITAL.ba. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu [email protected]

    Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!